Peeni Walli
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

život fóra

4 posters

Goto down

život fóra Empty život fóra

Příspěvek  make11 Mon Dec 29, 2008 8:29 pm

podíval jsem se na seznam uživatelů. koukám a koukám: no my máme už asi 10 registrovaných uživatelů . cheers
jenže, viděl snad někdo některého z nich napsat aleaspoň jednu čárku?? Suspect confused Suspect
já teda ne! No (až na jednoho co založil nové vlákno).

máme tu vážný problém. a to ten, že tu nikdo nic nepíše.no a proč asi? přemýšlejte. co udělá většina z nás když přijde do společnosti kde naprosto ale vůbec nikoho nezná. no taková většina se s nikým nebaví. a to proto že se nikdo nebaví s ní. takže musíme změnit toto fórum tak, aby to nevypadalo, že sou tyhle stránky jen na pokec pro čtyry lidi.

brouzdal sem internetem a náhodou sem narazil na jeden článek který by nám mohl alespoň trochu pomoct. tohle by si měl ale přečíst hlavně žouža:






Role administrátorů v začátcích fóra

od Preston » pát 21. lis 2008 19:11:01
Otázkou číslo jedna pro většinu administrátorů je: „Jak přilákát na mé stránky uživatele?“
Bohužel neexistuje žádná magická univerzální odpověď, ale jsou zde věci, které můžete jako administrátor udělat, abyste zajistili, že uživatelé na vašem fóru zůstanou dostatečně dlouho, aby se zaregistrovali.

Jakmile je fórum nainstalováno, musíte zapracovat na těchto dvou úrovních:

Technické
Uživatelské


Technická úroveň

Na technické úrovni jste webmasterem a administrátorem fóra a musíte proto zabezpečit, aby byla stránka funkční. Pokud tedy máte kromě samotného fóra nějaké webové stránky, zajistěte, aby měly pěkný a nerušivý vzhled, rychle se načítaly a hlavně umožnovaly rychlý přístup na fórum samotné.
Jestliže jste na fórum nainstalovali nějaké modifikace, vyzkoušejte je a ujistěte se, že fungují tak, jak by měly. Pakliže jste nainstalovali nějaké další styly, vyzkoušejte co nejvíce stránek, abyste se ubezpečili, že se zobrazují správně a že jste při nahrávání souborů žádné nevynechali.
Na prvním pocitu ze stránky záleží a poslední věc, kterou byste chtěli, by bylo, aby se příchozímu uživateli zobrazovaly mrtvé odkazy, či nenačtené stránky.

Vy, jakožto administrátoři, určujete pravidla a omezení. A právě pravidla je dobré určit záhy, abyste se později vyhnuli nejasnostem; jednoduché téma, které vymezuje, co je a není přijatelné. Umístěte jej tam, kde si myslíte, že bude nejaktivnější část fóra. Stejně tak si určete, jak rozsáhlé bude fórum v otázce kategorií a podfór. Zkušenosti praví, že vhodné je začít s 1 kategorií a 3 fóry a navyšovat podle toho, jak bude potřeba. Vždy je lehčí fóra přidat, než následně ubírat a řešit otázky přesunu témat.
Pokud vytvoříte menší počet fór, bude se návštěvníkům stránka jevit aktivnější. 3 fóra, každé se 100 příspěvků, vypadá mnohem lépe, než 15 fór s 20 příspěvky.

Nezapomeňte dbát na detaily! Příkladem tohoto může být situace, kdy se snažíte zaměřit na uživatele určité země, jež leží v jiném časovém pásmu. Dobrým krokem tedy bude nastavit jim správnou časovou zónu. Uživatelé si budou podvědomě myslet, že stránka byla ušita na míru jejich potřebám a nastavení i takovéhoto zdanlivě nepotřebného detailu je popostrčí k zapojení se do komunity.


Uživatelská úroveň

Lidé vědí, že vy jste administrátor, tedy ten, kdo by měl jít příkladem. Naneštěstí mnoho administrátorů si myslí, že vše, co musí udělat, je fórum nainstalovat, přidat nějaké modifikace a zbytek nechat na uživatelích. Právě díky této myšlence většina fór zaniká stejně tak rychle, jak se objevila.
Pravda je taková, že administrátor musí být zároveň i uživatelem, což znamená rovněž se zapojovat do diskuzí, postarat se, aby se nově registrovaní uživatelé cítili dobře atp.
Stát se novým členem do zaběhlé komunity nemusí být vždy pro obyčejného uživatele lehké. Dobrým nápadem tedy bude vytvořit fórum, ve kterém se uživatelé mohou představit a kde je můžete přivítat. Pokud tedy jako administrátor nově příchozího uživatele uvítáte, ostatní Vás budou pravděpodobně následovat a uživatel se bude cítit mnohem lépe.

Zde je vyjádření administrátora jedné anglické stránky:
To, že jsem byl v začátcích mého fóra aktivní, je jediná věc, která můj projekt zachránila. Než jsem založil své vlastní stránky, byl jsem členem jedněch podobných. Administrátor onoho projektu měl však zřejmě finanční problémy a jednoho dne jej prostě opustil.
Já osobně jsem nikdy předtím žádné stránky neprovozoval a myslel jsem si, že by to mohla být legrace. Udělal jsem tedy malý průzkům a během odpoledne jsem fórum vytvořil.
Když jsem později navštívil jiné stránky, abych tam oznámil skutečnost, že je zde nový projekt, na kterém se mohou lidé registrovat, byl jsem zděšen zjištěním, že někdo měl před dvěma dny stejný nápad jako já! Aby udělal stránky co možná nejpodobnější těm ze zanechaného projektu, opsal si popisky tamního fóra a použil je na svém.

Neměl jsem téměř žádné programátorské zkušenosti, zatímco ten druhý se programováním živil a svou stránku provozoval na vlastním serveru. Myslel jsem si, že nemám šanci uspět, ale než abych to vzdal, snažil jsem se soustředit na to, co moji stránku odlišovalo. Přidal jsem více prostoru, kde se lidé mohli volně bavit o jakýchkoli tématech a osobně jsem každého nového člena přivítal. Snažil jsem se na stránky neustále přidávat nový obsah, aby bylo vždy o čem diskutovat. Lidé odpovídali a my se začali rozrůstat.

Naproti tomu na stránkách, jež začli o dva dny dříve, administrátor prostě pouze sledoval lidi přicházet, ale už se nesnažil přispívat k rozvoji stránek a přiblížit se uživatelům.

Nyní už je to rok a půl a blížíme se k hranici 4000 registrovaných uživatelů, s více jak 50 000 příspěvky. Stránky konkurenčního projektu zmizely téměř před rokem...
Musím přiznat obrovskou zásluhu raným uživatelům mého fóra a moderátorům, jež přispěli k rozvoji stránek, ale zároveň ve vší skromnosti můžu říct, že tím rozdílem, jenž existenci mého projektu umožnil, bylo to, že jsem byl aktivní, zanícený a houževnatý.


Neustále přidávat nový obsah, aby bylo vždy o čem diskutovat, je bezesporu důležitým bodem.
Přidat pár článků poté, co zprovozníte fórum, a následně už na nic nesáhnout, není správnou cestou za úspěšným projektem.
Pravidelně přidávaný nový materiál navíc neocení pouze budoucí potenciální uživatelé, ale rovněž Google.
Čím více obsahu na vašich stránkách GoogleBot zaregistruje, tím větší máte možnost poskočit nahoru v pozicích Googlu a to se odrazí ve zvýšení návštěvnosti vašeho fóra.

Většinou při zakládání fóra rovněž nemáte onu neocenitelnou výhodu existující uživatelské základny, která by k rozvoji fóra přispěla. Možná máte pouze malou skupinu lidí, nebo jste úplně sami.

Pokud jste právě ona malá skupina, zajistěte, aby se diskuze rozvíjely a nestagnovaly. Nechcete přeci, aby se počet příspěvků na fóru na nějakém bodě zastavil. Čím více registrovaných uživatelů, tím rychlejší růst.
Pokud jste na vše sami, strategií mnoha administrátorů je založit si více účtů a následně za jejich pomocí diskuze rozvíjet. Výhodou tohoto je, že sami kontrolujete obsah každého příspěvku. Někteří administrátoři za přispívaní na fórum dokonce lidem platí, nicméně často to vede akorát ke spamování a pouze pár slov dlouhým příspěvkům nesouvisejících s tématem.

Hlavní věcí, kterou byste si tedy měli zapamatovat, je nutnost pracovat jak na úrovni technické, tak uživatelské.
Pokud tak učiníte, jste na dobré cestě k úspěšnému fóru.

Článek byl přeložen z blogu phpbb.com


Naposledy upravil make11 dne Mon Dec 29, 2008 8:32 pm, celkově upraveno 2 krát
make11
make11
Admin

Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 24. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

život fóra Empty Re: život fóra

Příspěvek  make11 Mon Dec 29, 2008 8:31 pm

dále by se mělo pořešit to naše zviditelnění. johny říkal něco o lide.cz ...je to dost dobrej nápad a měl by se zrealizovat. ale ještě předtím by se měla vyřešit otázka naší diskuze. zatím sem nikdo nic nenapsal o čem se zde bude žvanit. a to včetně mě. myslím že tohle bude nejtěžší ale každý něco vymyslí nebo najde něco zajímavého na netu o čem si myslí že by se zde dalo diskutovat. a umístí to sem!

pak mě ještě napadlo aby se novému registrovanému uživateli objevila nějaká krátká uvítací zpráva. nebo aby nový uživatel dostal mail od žouže jako "pilot admina" (viz. článek). nebo třeba obojí. hlavně aby to nezůstalo tak že se sem přihlásí 100 lidí ale nikdo nebude nic psát.
make11
make11
Admin

Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 24. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

život fóra Empty Re: život fóra

Příspěvek  make11 Mon Dec 29, 2008 8:35 pm

jo a nevím čím to je ale už se mi to stalo dvakrát (podruhé zrovna teď když jsem sem přidával ten článek).
seklo se mi načítání tohoto fora. a nešlo absolutně nic. ani načíst hlavní stránku. (internet a ostatní bylo v pořádku, vyzkoušel jsem 3 prohlížeče)

možná to byla náhoda ale nemělo by se to stávat často. No
make11
make11
Admin

Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 24. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

život fóra Empty Re: život fóra

Příspěvek  Jura :-P Mon Dec 29, 2008 8:44 pm

Taky se mi to dneska stalo... a ostatní stánky mi šli..
Jura :-P
Jura :-P

Poèet pøíspìvkù : 78
Join date : 24. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

život fóra Empty Re: život fóra

Příspěvek  make11 Mon Dec 29, 2008 8:58 pm

Jura :-P napsal:Taky se mi to dneska stalo... a ostatní stánky mi šli..

aspoň vím že není chyba na mé straně. doufám že se tohle nebude moc často stávat.

ps.: pro žoužu: chtěl jsem se zeptat jestli máme nějak omezenou kapacitu co se týče velikosti dat. a taky jestli by se nedal zjednodušit název našich stránek. je docela dlouhej a lidi si ho nezapamatujou.

......pro ostatní: založím v této sekci novej topic do kterýho !každej! napíše něco co by se dalo zlepšit na tomhle foru.
(co přidat, co vymazat, prostě co vás napadne a hlavně o čem tlachat) nepište tam nic jinýho aby se v tom dalo vyznat.
make11
make11
Admin

Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 24. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

život fóra Empty Re: život fóra

Příspěvek  Žoužánek Mon Dec 29, 2008 9:09 pm

juro stránky, jako ženy, tudíž dvrdý Y . s mekym to taky de ale blbe...

_________________________________________________________________

K článku, dobrej článek, ale nic konkrétního. pokud to melo byt neco na me, dobrá, polepším se. Teď se ale dva dny tady moc ukazovat nebudu, budu zařizovat něco na Silvestra.

Divejte, psalo se tu už dřív o rozesíláni infa o tomto fóru. Ja rozesílal něco málo a přitom sem dělal na pičovinach co se tyka administrace fora. M@rty taky rozesilal na chatu, ale teĎ by mohl znova, co ty na to ? ... Make11 rozesilal paradni text a co JURA :-P , juro zkus to posilat a nesrat na to... Johnny, zkus to prosim taky, myslim si, že poznamku na icq si nečte zrovna hodne lidi .. .Co to zkusit dat na ty LIDE ? čekal sem kdo to rekne HARRYMU a nikdo? ... tk ja to udelam....
Žoužánek
Žoužánek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 137
Join date : 24. 12. 08

https://peeniwalli.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

život fóra Empty Re: život fóra

Příspěvek  make11 Mon Dec 29, 2008 9:21 pm

pokud to melo byt neco na me, dobrá, polepším se.

nemělo to být nic na tebe. jenom si myslím že pokud se tady baví 4 lidi tak to fórum nemá smysl.
my se známe, tudíž se můžeme bavit o věcech o kterých se jiní lidi s námi bavit nemůžou.
chce to veřejný témata aby se zapojili i jiní. (sám jsem nic nevymyslel, já vím. ale slibuju že se pokusím a ostatní by měli taky)

každopádně aspoň nějaký to uvítání by stálo za přemejšlení. máme tu 10 regnutejch lidí a žádnej (kromě nás čtyř) nenapsal ani čárku. ti lidi se musej cítit jako by sem patřili.
make11
make11
Admin

Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 24. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

život fóra Empty Re: život fóra

Příspěvek  Žoužánek Mon Dec 29, 2008 9:33 pm

[quote="make11"]
. ti lidi se musej cítit jako by sem patřili.

Hele, ale od čeho tu je kdo je kdo
Žoužánek
Žoužánek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 137
Join date : 24. 12. 08

https://peeniwalli.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

život fóra Empty Re: život fóra

Příspěvek  Jura :-P Mon Dec 29, 2008 9:39 pm

Před tím sem nemohl odeslat na toto forum menší reklamku... protože mě trocha víc blbl net... no ale už sem trocha zaspamoval všechny přítelé na lidech... s menší pozvánkou na tohle forum Smile
Jura :-P
Jura :-P

Poèet pøíspìvkù : 78
Join date : 24. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

život fóra Empty Re: život fóra

Příspěvek  Johnny Tue Dec 30, 2008 12:09 am

Hej Jiříku P. Ten tvůj článek, shrn mi to tak do 4 vět max. Nemám tolik času na to abych to četl
Johnny
Johnny

Poèet pøíspìvkù : 97
Join date : 24. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

život fóra Empty Re: život fóra

Příspěvek  make11 Tue Dec 30, 2008 12:24 am

technická úroveň = vzhled fóra
uživatelská = uživatelé se musí cítit příjemě. (uvítání od samotného admina, nesmí to být konverzace pro čtyry lidi. oni musí mít pocit že sem patří.)
make11
make11
Admin

Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 24. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

život fóra Empty Re: život fóra

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru